Klára Olšáková

Klára Olšáková │cesta k angličtině

Návod na Quizlet: Začínáme!

Seznamte se s aplikací Quizlet a s tím, jak vám pomůže naučit se slovíčka i gramatiku. Vezměte si do ruky svůj smartphone nebo si otevřete prohlížeč a pojďte si se mnou tuto aplikaci jednoduše zprovoznit. Využívat při učení ji můžete už za pár minut.

Registrace a přihlášení

Ze všeho nejdřív si na Quizletu založte uživatelský účet. Pro běžné používání aplikace vám bohatě stačí verze zdarma. Stáhněte a otevřete si v mobilu aplikaci Quizlet nebo jděte na webovou stránku quizlet.com. Vyplňte vaši e-mailovou adresu. Přihlásit se můžete i se svým Apple ID, účtem Google nebo účtem na Facebooku. 

Kde najdete vaše sety kartiček?

Jakmile se úspěšně přihlásíte, klikněte v e-mailu (nebo v Google učebně) na odkaz, který jsem vám pro vstup do Quizletu poslala. Pokud je set chráněn heslem (jako například Stovka sloves), budete ho teď muset zadat.

Jak mě najdete v Quizletu?

Pokud vám odkaz z nějakého důvodu nefunguje:

 • Použijte funkci vyhledávání a zadejte do vyhledávacího pole v Quizletu: olsakova_klara.
 • Na mém lektorském profilu pak klikněte na kartu „Study sets“ (když hledáte konkrétní set kartiček), případně „Classes“ (pokud se chcete připojit ke třídě).
 • Vyberte název svého setu / třídy.
 • Klikněte na žádost o připojení ke třídě „Request to join class“. 

Mně přijde oznámení, že jste požádali o vstup do třídy. Jakmile vaši žádost přijmu, uvidíte vaše soukromé sady kartiček.

Mobil nebo webový prohlížeč?

Jak je libo. Quizlet nabízí obě možnosti – s kartičkami můžete pracovat na mobilu nebo v prohlížeči. Výhoda mobilu je, že můžete mít kartičky vždy po ruce a cvičit opravdu kdekoli. 

Flashcards

Pokud pracujete s kartičkami, na kterých procvičujete celé věty (protože to je vždy lepší než se biflovat izolovaná slova), nastavte si mód na „Flashcards.“ To znamená, že uvidíte jednu stranu kartičky a trénujete překlad do angličtiny nebo třeba gramatiku. Pod názvem sady karet klikněte na „Flashcards“ a trénink může začít: 

 • Přečtete si české slovíčko / větu a řeknete si je anglicky. ➡️ Klikněte na kartičku a uvidíte anglický překlad.
 • V horní části kartičky klikněte na ikonu zvuku. ➡️ Věty si můžete poslechnout.
 • Řekli jste věty správně? ➡️ Potáhněte kartičku doprava = Know (mobil) nebo klikněte ✅ pod kartičkou (webový prohlížeč).
 • Potřebujete sloveso ještě potrénovat? ➡️ Potáhněte kartičku doleva = Still learning.

Řešení potíží

Někdy se v mobilech stane, že se kartičky zobrazují obráceně (vidíte nejprve anglická slovíčka / věty). V takovém případě:

 • klikněte na ozubené kolečko v pravém horním rohu kartičky,
 • přepněte si „card orientation“.

Pokud se vám sada zobrazí obráceně ve webovém prohlížeči:

 • zmáčkněte na klávesnici T (term) nebo D (definition)
 • nebo v pravém horním rohu klikněte na Options a nastavte si Answer with: English.

Svádí vás to jen tak si sedět na gauči, místo abyste se pustili do učení? S Quizletem můžete trénovat angličtinu i v pyžamu. Vstaňte, otevřete aplikaci a potrénujte 5 minut s kartičkami. Good job, pj’s ladies and gentlemen! A zítra si to dejte znovu 🙂

1 názor na “Návod na Quizlet: Začínáme!”

 1. Pingback: Jak se učit anglická slovíčka - praktické tipy

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *